Analiza Sieci - SPRAWDŹ NAS

Analiza sieci


Polega na podpięciu do sieci elektrycznej urządzenia zwanego analizatorem sieci. Umożliwia zbadanie parametrów sieci mierzonych w czasie rzeczywistym. Po takiej analizie uzyskuje się potrzebne dane, do dostosowania warunków przyłączenia do potrzeb naszego Klienta w celu zminimalizowania kosztów w przedsiębiorstwie. Analizator sieci umożliwia otrzymanie danych dotyczących jakości sieci elektrycznej, jakości zasilania oraz ewentualnie występujących przekroczeń. Dzięki takiej analizie możemy dostosować umowę i sieć zgodnie z potrzebami naszego Klienta. Zazwyczaj taka analiza zwraca się już po kilku okresach rozliczeniowych, generując potem zyski w postaci zmniejszonych kosztów przedsiębiorstwa na energię elektryczną.

Własna stacja transformatorowa


Jest to rozwiązanie dla dużych przedsiębiorstw które muszą mieć gwarancję ciągłości dostaw energii elektrycznej. Własna stacja transformatorowa daje tę gwarancję, ponieważ w przypadku ograniczania mocy w systemie elektroenergetycznym, wyłączenie sieci Klienta może nastąpić tylko w trudnych sytuacjach dla ogólnopolskiego systemu energetycznego (np. jeśli nasz dystrybutor energii elektrycznej będzie chciał przeprowadzić prace konserwatorskie sieci energetycznej to w przypadku posiadania własnej stacji transformatorowej musi pytać się nas o zgodę na przerwę w dostawie energii elektrycznej. Jeśli takiej zgody nie wyrazimy, dystrybutor musi zapewnić nam ciągłą dostawę prądu.)
Ponadto to rozwiązanie pozwala ograniczyć koszty związane z dystrybucją – nawet pięciokrotnie.

Własna stacja transformatorowa

Optymalizacja oświetlenia – LED

Oświetlenie LED

Lampy LED znajdują zastosowanie w różnych branżach i dziedzinach gospodarki. Najczęściej można je spotkać w halach produkcyjnych, sklepach, szpitalach, biurach czy magazynach. Ich montaż jest prosty a żywotność dużo wyższa niż klasycznych rozwiązań. Nowoczesne metody oświetlenia dają możliwość otrzymania lepszego komfortu świetlnego oraz znacznie obniżają zużycie energii elektrycznej.

Dobrze dobrane oświetlenie LED to przede wszystkim:


Wysoka efektywność – LED pobiera nawet o 90% mniej energii w porównaniu do klasycznych żarówek.

Ekologiczne rozwiązanie – LEDy nie zawierają szkodliwych substancji i ograniczają emisję CO2 .

Duża odporność na uszkodzenia mechaniczne jak np. wstrząsy.

Brak utraty energii – energia zamieniana jest w światło a nie w ciepło.

Długa żywotność. Przyjmuje się, że czas pracy nawet 20 razy dłuższy niż czas pracy normalnej żarówki.

Odnawialne źródła energii – instalacje fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne

Takie instalacje to nic innego jak systemy wykorzystujące promieniowanie słoneczne do produkcji energii elektrycznej. Pozwalają one na wytwarzanie energii na zaspokojenie potrzeb przedsiębiorstwa lub w celu sprzedaży energii. Montaż odbywa się bez modyfikacji już istniejącej instalacji elektrycznej, ponieważ system słoneczny jest do niej podłączany w sposób niezależny za pomocą skrzynki rozdzielczej.

Kluczem opłacalności jest odpowiednie dopasowanie instalacji (jej mocy, wielkości, położenia, komponentów itp.) do potrzeb i możliwości Klienta. Nasi specjaliści przeprowadzają analizę według której powstaje projekt instalacji będący kluczem do optymalnego rozwiązania pod kątem kosztów i efektywności układu solarnego. Pracujemy tylko na sprawdzonych podzespołach z gwarancją jakości również na części eksploatacyjne!

Pomagamy przejść przez wszystkie formalności związane z procedurami przyłączeniowymi u operatora i pomagamy w uzyskaniu zewnętrznego finansowania dla naszych Klientów. (np. leasing, kredyt, kredyt OZE, system prosument czy pożyczki z umorzeniem itp.)

Dzięki rozwiązaniom solarnym nasz Klient zyskuje:


Bezpieczeństwo – możliwość samodzielnego funkcjonowania, uniezależnienie od dostawcy energii elektrycznej.

Czystą, zieloną energię – eksploatacja instalacji nie generuje substancji szkodliwych.

Korzyści finansowe – po okresie zwrotu inwestycji (od 4 do 12 lat).

Spokój – instalacja nie wymaga nakładów pracy podczas eksploatacji, jest bezobsługowa.

Skontaktuj się z nami!